Narciarstwo

Sudety czekają na narciarzy

Sudety czekają na narciarzy 26.11.2007 16:15, Interferie Zima w tym roku przyszła wyjątkowo szybko, co cieszy nie tylko dzieci, ale przede wszystkim miłośników białego szaleństwa.

Sudety czekają na narciarzy
26.11.2007 16:15, Interferie

Zima w tym roku przyszła wyjątkowo szybko, co cieszy nie tylko dzieci, ale przede wszystkim miłośników białego szaleństwa. W Szklarskiej Porębie czynne są już pierwsze wyciągi orczykowe i kończą się prace konserwacyjne kolei linowej, która ruszy 1 grudnia. Już dawno narciarze na początku sezonu nie mieli tak dobrych warunków narciarskich.

Przygotowania trwają nie tylko na narciarskich trasach – także pensjonaty i hotele szykują specjalne oferty dla gości, którzy planują aktywny wypoczynek lub po prostu chcą odpocząć w górskim klimacie. Dwa obiekty spółki turystyczno-hotelarskiej INTERFERIE S.A. – hotele Bornit i Malachit – także myślą o tych, którzy przybywają w Sudety i chcą ruszyć na śnieżne szlaki. Goście czterogwiazdkowego hotelu Bornit – położonego malowniczo u podnóży Szrenicy – mają do dyspozycji znajdujący się bezpośrednio przy obiekcie (o długości 300 metrów) wyciąg narciarski. W dodatku w ramach specjalnej oferty na zimę 2007 / 08 dyrekcja przygotowała dla swoich gości ciekawą propozycję – przy przynajmniej trzech noclegach za pokój dwuosobowy wraz ze śniadaniem i obiadokolacją zapłacimy 350 zł za dobę. Wystarczy tylko zarezerwować pobyt w dniach od 1 do 21 grudnia lub już po Nowym Roku.

– W tych terminach posiadamy jeszcze wolne miejsca, natomiast komplet mamy zapewniony na okres świąteczno-sylwestrowy – mówi Robert Szuber, dyrektor hotelu Bornit. – Jeżeli więc ktoś planuje zimowy relaks w górach albo chciałby skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych i SPA, to serdecznie zapraszamy jeszcze w grudniu oraz w Nowym Roku. Tym bardziej, że od początku grudnia ruszą wyciągi, pozostaje więc tylko czekać na duży śnieg.

Goście Bornitu oprócz doskonałej infrastruktury turystycznej mają też na miejscu do dyspozycji Centrum Odnowy Biologicznej, kapsuły piękności i saunę oraz gabinet kosmetyczny.

A to już wiesz?  Gdzie na wypoczynek w tym roku?

Także w Świeradowie-Zdroju trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu narciarskiego, w trakcie którego będzie czynnych kilka wyciągów orczykowych oraz – na co wszyscy z niecierpliwością czekają – kolej gondolowa na Stóg Izerski. Prace przy budowie kolei mimo wcześniejszej zimy nie zostały przerwane, wszystko więc wskazuje na to, że w trakcie nadchodzącego zimowego sezonu narciarze będą mogli korzystać z nowych ośmioosobowych wagoników oraz nartostrady o długości 2,5 km, w całości oświetlonej i sztucznie dośnieżanej.

Co ciekawe, w hotelu Malachit w Świeradowie Zdroju wolne miejsca na tygodniowych i dwutygodniowych turnusach są dopiero … w styczniu. – Nasi goście dopytywali się o ofertę zimowych turnusów ze sporym wyprzedzeniem, a że mamy konkurencyjne ceny i ciekawe promocje, więc chętnych nie brakuje. Prosimy tylko narciarzy, by trzymali kciuki za budowlańców – podkreśla Zbigniew Kubiela, dyrektor Malachitu. – Natomiast dla osób, które myślą o intensywnej bio-odnowie i nie mogą sobie pozwolić na dłuższy odpoczynek, proponujemy trzydniowe pobyty weekendowe, w ramach których zapewniamy noclegi z posiłkami oraz pięć różnych zabiegów: od groty solnej po masaż i saunę.

W obu hotelach goście, którzy wykupili świąteczne turnusy, będą mogli nie tylko spędzić wyjątkowy czas w okresie Bożego Narodzenia, korzystając z wielu atrakcji i całego kompleksu (m.in. z dużych krytych basenów, kręgielni czy sali do gier sportowych), ale także świętować nadejście Nowego Roku na specjalnych balach – w każdym weźmie udział około 150 osób. Choć nie ma już wolnych pokoi, by odpocząć po szaleństwach ostatniej nocy starego roku, to wszyscy, którzy nie mają jeszcze pomysłu, gdzie spędzić ten wyjątkowy wieczór, mogą wybrać się do hotelu Bornit – goście z zewnątrz mają okazję bawić się na dyskotece w Klubie Nocnym. Są jeszcze bilety wstępu, cena wynosi 350 zł od osoby.

A to już wiesz?  Małe Ciche pełne słońca i wspaniałej zabawy

Wszyscy zainteresowani ofertami INTERFERII oraz odrębnych ośrodków powinni zaglądać na stronę internetową spółki www.interferie.pl oraz na strony poszczególnych obiektów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy