Slopestyle

Podstawowe informacje na temat slopestyle

Podstawowe informacje na temat slopestyle.
autorem artykułu jest Bartosz Chmielewski

Slopestyle jest dyscypliną, w której zawodnicy wykonują różnorodne triki i skoki na specjalnie przygotowanej do tego trasie w snowparku. Ważny jest przede wszystkim styl i precyzja wykonania, prędkość przejazdu ma drugorzędne znaczenie. W czasie zawodów poszczególni uczestnicy wykonują najczęściej po trzy przejazdy, z których do punktacji liczą się dwa najlepsze. 934645_snowboarder_5Filmiki snowboardowe, które można znaleźć w sieci bardzo często pokazują właśnie relacje z tego typu zawodów. Ze względu na trudność ewolucji oraz niebezpieczeństwo związane z wykonywaniem ich na poszczególnych przeszkodach, za slopestyle powinny się brać osoby, które opanowały już bardzo dobrze jazdę na desce, w innym wypadku liczne kontuzje, a także i poważniejsze wypadki będą nie do uniknięcia.

Przeszkody, którym muszą sprostać zawodnicy w konkurencji slopestyle to skocznia, rail (najczęściej prosty lub łamany) oraz box. Sędziowie oceniają przede wszystkim wysokość skoków, trudność poszczególnych ewolucji, lądowanie oraz styl jazdy. Ważne jest, by cały przejazd był płynny, bez zatrzymywania się, podobnie też jak w innych konkurencjach, mniej skomplikowane triki, za to doskonale wykonane, są wyżej oceniane niż te trudniejsze, lecz wykręcone z błędami. Aby startować w zawodach slopestyle nie trzeba jednak być profesjonalistą. Organizowane są konkurencje dla różnych grup wiekowych i osób o różnym stopniu zaawansowania, tak więc i początkujący mają możliwość wykazania się, pod warunkiem, że opanowali już podstawowe ewolucje. Jeśli zaś chcemy sobie popatrzeć, jak robią to prawdziwi prosi, wystarczy sięgnąć po filmiki snowboardowe.

Wprawdzie slopestyle najpopularniejszy jest w Stanach Zjednoczonych, jednak i w Polsce powstają kolejne snowparki, gdzie można ćwiczyć swoje umiejętności i gdzie rozgrywane są zawody. Do najpopularniejszych i najlepiej przygotowanych należą Forum Snowpark w Zieleńcu, snowpark w Krynicy przy wyciągu Słotwiny, gdzie odbywają się ogólnopolskie zawody oraz dwa snowparki w Ustroniu – na Czantorii i na Poniwcu. Osoby lubiące nietypowe przeszkody powinny odwiedzić Head Snow-Park w Zawoi, gdzie elementem skoczni jest wysłużony Żuk. Bez względu jednak gdzie wybieramy się, by ćwiczyć nasze umiejętności, nie należy zapominać o zabraniu ze sobą odpowiednich ochraniaczy. Nawet najlepszym zdarzają się upadki, a co dopiero mówić o początkujących. Slopestyle jest konkurencją urazową, a błąd nawet na niskiej skoczni czy railu przeznaczonym do ćwiczeń, może owocować poważnym wypadkiem.

Więcej na temat slopestyle znajdziesz na http://www.prosnow.pl.EARTIFICIUM
www.jednorodzinne-porady.com
materialybudowlane.cybra.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#kasine miluchy * pl #kasine miluchy #opinia o kasine miluchy