Justyna Kowalczyk zdobyła Puchar Świata w biegach narciarskich.

Justyna Kowalczyk wygrała ostatni w sezonie cykl zawodów Pucharu Świata i wyprzedziła w klasyfikacji generalnej Petrę Majdic, tym samym zdobywając kryształową kulę w biegach narciarskich.

1152733_snowboard_jump_2Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w Falun w Szwecji. Polka od samego początku narzuciła sobie wysokie tempo. Na półmetku miała 41 sekund przewagi nad drugą Charlotte Kallą. Majdic była daleko i do Kowalczyk traciła ponad minutę.

To pierwszy w historii Puchar Świata w biegach narciarskich zdobyty dla Polski.

“To było dla mnie ogromne przeżycie, po raz pierwszy wystartowałam do biegu w żółtym trykocie liderki zawodów finałowych Pucharu Świata. Jestem szczęśliwa, ale bardzo zmęczona. Końcówka sezonu była bardzo intensywna, bolały mnie już nogi, ale chyba zachowałam sporo sił” – mówiła na gorąco bohaterka.

“Przed dzisiejszym biegiem w moim małym zespole była pełna mobilizacja, wszyscy spisali się na piątkę. Dzisiaj zapowiada się… impreza. Teraz marzę tylko o odpoczynku. W przyszłym roku nie przewiduję żadnych zmian, będziemy pracowali w tym samym zespole” – dodała Kowalczyk, która Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji PŚ odebrała z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa.

za pl.wikinews.org

Authors

Related posts

Top