Stoki narciarskie

Ciepło i wygodnie na stoku

Ciepło i wygodnie na stoku – ubrania Icebreaker na narty i snowboard

Sezon narciarski czas zacząć! Naturalna odzież Icebreaker z wełny merino to znakomita propozycja dla miłośników białego szaleństwa. Odpowiednie zestawione ubrania pozwalają w pełni cieszyć się urokami aktywności na stoku. Dla jeżdżących rekreacyjnie i dla wyczynowców, Icebreaker proponuje zestawy warstw górnych, legginsów oraz skarpetek na narty lub snowboard.

Wybierający się na narty lub snowboard amatorzy białego szaleństwa w pierwszej kolejności troszczą się o odpowiedni dla swoich umiejętności sprzęt i odzież zewnętrzną. Żeby w pełni wykorzystać ich możliwości i w komfortowym ubraniu na stoku skupić się na poprawianiu swoich umiejętności, warto również zadbać o oddychającą bieliznę i warstwy pośrednie.

Ubrania Icebreaker, polecane do sportów zimowych, wykonane są z w pełni naturalnej wełny merino pochodzącej od hodowanych w Nowej Zelandii owiec merynosów. Niezwykłe właściwości pochodzącej stamtąd wełny z merynosów wynikają ze skrajnych warunków pogodowych, z jakimi stykają się owce. Icebreaker wykorzystuje wełnę merynosów zamieszkujących wysokogórskie tereny nowozelandzkich Alp Południowych. Narażone na upały latem i srogie mrozy zimą, owce potrafią świetnie dostosować się do panującej aury, a ich wełna ma dużo lepsze właściwości izolacyjne niż wełna owiec zamieszkujących niziny.

Warstwy podstawowe – bielizna na narty i snowboard – są bazą dla całego ubrania. Spodnie i kurtki narciarskie z najlepszymi parametrami przepuszczalności powietrza nie spełnią swojej roli bez założenia pod nie właściwej bielizny termoaktywnej. Na rynku przepełnionym bielizną syntetyczną, która klei się do ciała i nie zapewnia pełnego komfortu noszenia, Icebreaker oferuje naturalną alternatywę – w pełni naturalną bieliznę z wełny merino.

Linia warstw podstawowych Icebreaker Bodyfit z powodzeniem może być noszona do jazdy rekreacyjnej, ale też sprawdzi się jako strój w kafejce, już po dniu spędzonym na stoku. Bodyfit to ubrania o atrakcyjnej stylistyce, dostępne w trzech grubościach i wykonane ze 100% wełny merino. Wełna merino zastosowana w topach i legginsach nie drapie i ma właściwości antybakteryjne. Ubrania Icebreaker zapewniają świetną termoregulację – przyjemnie grzeją, ale też bardzo dobrze oddychają, dzięki czemu bardzo długo pozostają suche. Materiał z wełny merino nie pochłania również zapachów i ubrania można nościć wielokrotnie bez prania.

Na narty i snowboard do jazdy rekreacyjnej Icebreaker poleca bieliznę Bodyfit 200 – doskonałą na chłodne temperatury oraz Bodyfit 260 z jeszcze grubszej warstwy wełny, która przeznaczona jest na mroźne warunki pogodowe. W serii Bodyfit dostępne są t-shirty z krótkim rękawem, bluzy z długim rękawem z okrągłym dekoltem i bluzy z wysokim kołnierzem zapinanym na suwak, w wersjach damskich i męskich. Legginsy Bodyfit dostępne są w pełnej długości (Legging) lub długości do połowy łydki (Legless) i świetnie sprawdzą się pod oddychającymi spodniami zewnętrznymi. Serię uzupełniają bokserki damskie i męskie, które są podstawą kompletnego ubrania na zimę.

Dla fanów wyczynowej jazdy na nartach i snowboardzie, którzy na stoku i poza nim spędzają wiele godzin w bardzo intensywnym ruchu Icebreaker proponuje bieliznę techniczną z serii GT Base Layer, która przeznaczona jest właśnie do sportu wyczynowego. Seria GT Base Layer z wełny merino wzbogacona została 3% domieszką LYCRA. Niewielka zawartość włókna LYCRA pozwala na uzyskanie ubrania idealnie dopasowującego się do ciała, trwale zachowującego kształt. Rdzeń z tworzywa LYCRA umożliwia także użycie cieńszych włókien wełny merino, by uzyskać jeszcze lepszą oddychalność i krótszy czas schnięcia ubrań.

Modele topów mają obcisłe, sportowe kroje i elegancki styl. Zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne – klinowe rękawy, specjalnie rozmieszczone płaskie szwy flatlock, które obniżają objętość, nie ocierają i gwarantują pełną swobodę ruchu. Narciarze i snowboardziści mogą wybierać z dwóch grubości – GT Base Layer 200 oraz GT Base Layer 260. Pośród bluz z długim rękawem znajdują się modele z dekoltem okrągłym oraz z zapinanym pod szyję kołnierzem. Wszystkie mają specjalny otwór na kciuk, który pozwala przed zimnem ochronić także nadgarstki. W obu grubościach GT Base Layer dostępne są również legginsy o pełnej bądź krótszej długości. Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w linii GT Base Layer przygotowano również majtki o kroju zaprojektowanym specjalnie do intensywnego ruchu.

Dla narciarzy i snowboardzistów szczególnie ważny jest komfort stóp, które są najbardziej obciążone podczas intensywnego ruchu. Zaprojektowane specjalnie do narciarstwa skarpetki Icebreaker z linii Ski przepuszczają parę wodną i zapewniają świetną termoregulację stopy. Wzmocnione strefy pięty, śródstopia, szwy LIN przy palcach oraz specjalna strefa ścięgna Achillesa gwarantują dobre przyleganie, zapobiegają przesunięciom stopy, chronią przed odciskami i otarciami. Skarpetki z wełny merino są odporne na zapachy i nawet po bardzo intensywnym użytkowaniu nie będą wydzielać brzydkiej woni. Linia skarpetek Ski obejmuje kilka grubości i dostępna jest w wielu ładnych kompozycjach kolorystycznych, wersjach damskich i męskich.

***

O ICEBREAKERZE | Założona w 1994 r. firma Icebreaker jako pierwsza wprowadziła linie odzieży outdoorowej oparte całkowicie na wełnie owiec merynosów, w 1997 również jako pierwsza w świecie uruchomiła system bezpośredniego skupu surowca od hodowców. Dziś Icebreaker to 10 linii ubrań od bielizny przez warstwy pośrednie po okrycia wierzchnie, wszystkie tworzone w 100% z naturalnej wełny merynosów. Produkty Icebreaker są sprzedawane w ponad 2000 sklepów w 24 krajach Europy, Azji , Australii i Oceanii oraz Ameryki Pólnocnej. Icebreaker z siedzibą w Wellington stosuje tylko bezdomieszkową wełnę merynosów, zbieraną ręcznie w 120 wysokogórskich farmach na terenie Alp Południowych w Nowej Zelandii. Ubrania Icebreaker są połączeniem dziedzictwa natury z dokonaniami człowieka w dziedzinie technologii produkcji i wzornictwa. Icebreaker przywiązuje ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju, zasad etycznych i zapewnienia dobrych warunków życia zwierzętom. W 2008 roku firma wprowadziła pionierski program „Baa-code”, zapewniający przejrzystość procesu produkcyjnego i możliwość identyfikacji konkretnych wyrobów. Każdy produkt Icebreaker zawiera unikalny kod „Baa”, który po wpisaniu na stronie producenta pozwala klientom prześledzić proces powstawania zakupionego ubrania od jego początków na farmie przez wszystkie dalsze etapy łańcucha dostawczego.

hastagi na stronie:

#w leginsach bez bielizny

Similar Posts