Wiadomości Branżowe

Druga odsłona Realfleece – naturalnego polaru od Icebreaker

Icebreaker wprowadził do kolekcji drugi rodzaj naturalnego polaru Realfleece. Pośrednia warstwa uzupełni ofertę lekkich, świetnie izolujących i przyjaznych środowisku polarów z wełny merino.W sezonie Jesień/Zima 2010 Icebreaker

Icebreaker wprowadził do kolekcji drugi rodzaj naturalnego polaru Realfleece. Pośrednia warstwa uzupełni ofertę lekkich, świetnie izolujących i przyjaznych środowisku polarów z wełny merino.

W sezonie Jesień/Zima 2010 Icebreaker wprowadził do swojej kolekcji ubrania z materiału Realfleece - wysokiej klasy naturalnej polary w wersjach dla kobiet i dla mężczyzn. Od lat 80-tych XX wieku producenci odzieży sportowej sprzedają ubrania z tzw. „polaru”, czyli syntetycznego materiału ropopochodnego.  Naturalny polar Realfleece jest wytwarzany tylko z wełny owczej. Pierwsza linia odzieży Icebreaker Realfleece została błyskawicznie wyprzedana na całym świecie. Linia zebrała entuzjastyczne recenzje w mediach i wśród klientów.

W tym sezonie Icebreaker wprowadza Realfleece 260 — funkcjonalną warstwę izolacyjną o średniej grubości, która daje klientom naturalną alternatywę dla polaru syntetycznego. Materiał ten charakteryzuje się wyjątkowo korzystnym stosunkiem skuteczności izolacji do masy, co oznacza, że jest wyjątkowo lekki, jak na swoje własności izolacyjne. 

Miękki, przyjemny w dotyku materiał Realfleece, wytwarzany z wełny merynosów hodowanych w nowozelandzkich Alpach Południowych, daje użytkownikowi ciepło i poczucie komfortu. Specjalnie zaprojektowany materiał z wełny merino wykorzystuje dobrodziejstwa natury i nie wpływa negatywnie na środowisko. 

Premiera okryć wierzchnich z materiału Realfleece 320 była hitem naszej kolekcji Jesień/Zima 2010” - powiedział Dyrektor Kreatywny Icebreaker, Rob Achten. „Klientom podobało się ciepło, miękkość i funkcjonalność okryć wierzchnich Realfleece 320. Wychodząc naprzeciw potrzebom, zaprojektowaliśmy pośrednią warstwę odzieży Realfleece, która świetnie sprawdza się na ubraniach warstwy podstawowej Icebreaker Bodyfit i pod kurtką. Realfleece 260 to najważniejsza nowość w naszej kolekcji Jesień/Zima 2011. Oczekujemy, że podobnie jak pierwsza wersja polarów, spotka się ze świetnym przyjęciem”

Wszystkie ubrania Realfleece mają wewnętrzną strukturę dzianą. W szczotkowanym materiale powstają dodatkowo kieszenie powietrzne, w których gromadzi się powietrze ogrzane przez ludzkie ciało. Zewnętrzna strona Realfleece ma gładkie, eleganckie i przepuszczające powietrze wykończenie jerseyowe.

A to już wiesz?  „Znikające” ubrania z wełny merino

Nowe modele męskie z linii Realfleece to Sierra Half Zip (rozpinany do połowy), Sierra Full Zip (w pełni rozpinany) oraz Sierra Hood (z kapturem). W kolekcji damskiej znalazły się ich odpowiedniki: Cascade Half Zip, Cascade Full Zip oraz Cascade Hood.  Ubrania Realfleece 260 mają ozdobne szwy i subtelny nadruk po wewnętrznej stronie.

W sezonie jesień/zima 2011 linia Icebreaker Realfleece wzbogacona zostanie o modele w nowych, wyrazistych kolorach. A dzięki programowi identyfikacji „Baacode”, klienci będą mogli prześledzić pochodzenie i proces produkcji poszczególnych egzemplarzy, od fermy owiec, z której pochodzi wełna zastosowana w ich ubraniu.  Wszystkie ubrania Icebreaker mają wszyty niepowtarzalny kod „Baacode”, który można wprowadzić na stronie internetowej producenta. Dzięki temu można uzyskać informacje o hodowli, z której pochodzi wełna merynosów, i o fabryce, gdzie wełna  była czyszczona, przędziona i tkana.

 

***

O ICEBREAKERZE | Założona w 1994 r. firma Icebreaker jako pierwsza wprowadziła linie odzieży outdoorowej oparte całkowicie na wełnie owiec merynosów, w 1997 również jako pierwsza w świecie uruchomiła system bezpośredniego skupu surowca od hodowców. Dziś Icebreaker to 10 linii ubrań od bielizny przez warstwy pośrednie po okrycia wierzchnie, wszystkie tworzone w 100% z naturalnej wełny merynosów. Produkty Icebreaker są sprzedawane w ponad 3000 sklepów w 43 krajach świata. Icebreaker z siedzibą w Wellington stosuje tylko bezdomieszkową wełnę merynosów, zbieraną ręcznie w 140 wysokogórskich farmach na terenie Alp Południowych w Nowej Zelandii. Ubrania Icebreaker są połączeniem dziedzictwa natury z dokonaniami człowieka w dziedzinie technologii produkcji i wzornictwa. Icebreaker przywiązuje ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju, zasad etycznych i zapewnienia dobrych warunków życia zwierzętom. W 2008 roku firma wprowadziła pionierski program „Baacode”, zapewniający przejrzystość procesu produkcyjnego i możliwość identyfikacji konkretnych wyrobów. Każdy produkt Icebreaker zawiera unikalny kod „Baa”, który po wpisaniu na stronie producenta pozwala klientom prześledzić proces powstawania zakupionego ubrania od jego początków na farmie przez wszystkie dalsze etapy łańcucha dostawczego.

A to już wiesz?  Rozpoczął się finałowy etap turnieju ENERGA Basket Cup. 32 drużyny walczą o Mistrzostwo Polski

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy