Wiadomości Branżowe

BMW w czołówce na półmetku sezonu DTM

Po sześciu wyścigach DTM sezonu 2013 BMW prowadzi w klasyfikacji producentów, a BMW Team Schnitzer jest na drugim miejscu wśród zespołów, podobnie jak jeden z jego kierowców – Bruno Spengler. Jest to bardzo dobry sezon dla BMW Motorsport i technicznego partnera zespołu – Castrol EDGE.W ostatnim wyścigu mistrz serii DTM z ubiegłego sezonu, Bruno Spengler, zajął piąte miejsce, a
Teaser

Po sześciu wyścigach DTM sezonu 2013 BMW prowadzi w klasyfikacji producentów, a BMW Team Schnitzer jest na drugim miejscu wśród zespołów, podobnie jak jeden z jego kierowców – Bruno Spengler. Jest to bardzo dobry sezon dla BMW Motorsport i technicznego partnera zespołu – Castrol EDGE.

W ostatnim wyścigu mistrz serii DTM z ubiegłego sezonu, Bruno Spengler, zajął piąte miejsce, a jego najgroźniejszy rywal, Mike Rockenfeller, był czwarty. I właśnie tyle przewagi, ile dzieli te dwa miejsca – czyli dwa punkty – ma kierowca Audi nad Kanadyjczykiem z zespołu BMW. Rywalizacja jest wyjątkowo zacięta – każdy z nich ma na koncie jedno zwycięstwo i jedno drugie miejsce.

Wszystkie samochody BMW w wyścigach DTM zostały zalane olejem Castrol EDGE, a jedno z aut bawarskiej marki – BMW M3 DTM z numerem 7 – jest w barwach Castrol. Za jego kierownicą zasiada Augusto Farfus. Sezon 2013 zaczął się dla Brazylijczyka świetnie (wygrał wyścig na torze Hockenheim), a w kolejnych eliminacjach udało mu się zdobyć 8 punktów i w klasyfikacji kierowców jest na siódmym miejscu. Na kanale Castrol Polska na YouTube można zobaczyć film http://youtu.be/Yo_GWlGdg0w z najlepszego startu Augusto Farfusa w tym sezonie.

DTM to jedna z najbardziej spektakularnych serii wyścigowych w Europie, która zmusza kierowców, zespoły i samochody do największego wysiłku. „Wytrzymały olej jest bardzo ważny podczas wyścigu, ponieważ kierowca musi mieć pewność, że może poddać silnik maksymalnym obciążeniom” – podkreśla Farfus. 

Inżynierowie marki Castrol od blisko 40 lat współpracują z zespołem BMW Motorsport, aby zapewnić wsparcie techniczne zarówno podczas testów, jak i na torze. Efekty tej współpracy można było zobaczyć w wielu dyscyplinach sportowych, jak na przykład Formuła 1, wyścigi serii WTCC, wyczerpujące 24-godzinne wyścigi Le Mans i Nürburgring czy zawody motocyklowe. Poza torem Castrol EDGE jest główną marką rekomendowaną przez BMW, a we wszystkich nowych samochodach i motocyklach BMW stosuje się produkty Castrol: oleje silnikowe oraz przekładniowe, smary i inne.

A to już wiesz?  Ponad 100 mln złotych - nowa gwarancja Rainbow Tours

 

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy