Wiadomości Branżowe

Biegowe święto w stolicy już w weekend

Biegowe święto w stolicy już w weekend
W najbliższą niedzielę święto wszystkich pasjonatów biegania – 10. PZU Półmaraton Warszawski. Zawodnicy wystartują o godz. 10.00 z ulicy Królewskiej. Do wysiłku zagrzewać ich będą tysiące kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy oraz w miasteczku na pl. Teatralnym. Warto zostać jednym z nich, ponieważ organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla całych rodzin.Trendy Wiosna 2015Każdy, kto już biega lub w tym sezonie planuje rozpocząć swoją sportową przygodę powinien przed 10. PZU Półmaratonem Warszawskim odwiedzić Stadion Narodowy. Tam już od piątku odbywać się będą targi Sport & Fitness Wiosna 2015. Producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego przedstawią podczas nich swoją najnowszą ofertę. Nie zabraknie także możliwości konsultacji z dietetykami i fizjoterapeutami.Biegaj z głowąW sobotę, również na Stadionie Narodowym, będzie można poznać bieganie od strony teoretycznej. O godz. 12.00 rozpoczną się tam, zorganizowane przez magazyn „Bieganie” seminaria. Wykwalifikowani eksperci opowiedzą o najczęstszych dolegliwościach bólowych wśród

W najbliższą niedzielę święto wszystkich pasjonatów biegania – 10. PZU Półmaraton Warszawski. Zawodnicy wystartują o godz. 10.00 z ulicy Królewskiej. Do wysiłku zagrzewać ich będą tysiące kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy oraz w miasteczku na pl. Teatralnym. Warto zostać jednym z nich, ponieważ organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla całych rodzin.

Trendy Wiosna 2015

Każdy, kto już biega lub w tym sezonie planuje rozpocząć swoją sportową przygodę powinien przed 10. PZU Półmaratonem Warszawskim odwiedzić Stadion Narodowy. Tam już od piątku odbywać się będą targi Sport & Fitness Wiosna 2015. Producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego przedstawią podczas nich swoją najnowszą ofertę. Nie zabraknie także możliwości konsultacji z dietetykami i fizjoterapeutami.

Biegaj z głową

W sobotę, również na Stadionie Narodowym, będzie można poznać bieganie od strony teoretycznej. O godz. 12.00 rozpoczną się tam, zorganizowane przez magazyn „Bieganie” seminaria. Wykwalifikowani eksperci opowiedzą o najczęstszych dolegliwościach bólowych wśród biegaczy, przybliżą tajniki skutecznego treningu siłowego oraz udzielą wskazówek, jak wspomóc swój organizm w regeneracji.

W rytm muzyki i charytatywnie

Jak co roku, w kibicowaniu wszystkim zgromadzonym na trasie pomoże muzyka. W niedzielę, na
21 wytyczonych kilometrach warszawskich ulic znajdzie się ponad 20 punktów kibicowania. Na pl. Piłsudskiego będzie ustawiona przede wszystkim infrastruktura dla uczestników: szatnie, toalety i prysznice. Ale już na granicy z ogrodem Saskim będzie można spróbować swoich sił w nordic walking pod okiem instruktora. Najwięcej atrakcji czeka jednak odwiedzających miasteczko biegowe na Placu Teatralnym. Tutaj będzie można m.in. zabrać dzieci na plac zabaw, bezpłatnie zrobić badania medyczne oraz wziąć udział w akcji „Podziel się kilometrem”. Za każdy kilometr, który odwiedzający strefę „PsK” pokona na bieżni, orbitreku lub rowerku treningowym, PZU przekaże 10 zł dla podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

A to już wiesz?  Jak podróżują kobiety? Polki w samolocie

Siedmioro wspaniałych

Kibice w miasteczku biegowym i na trasie powinni wypatrywać siedmiorga zawodników, których historię w serwisie NaTemat.pl można śledzić od kwietnia ubiegłego roku. Niedzielny start będzie dla nich debiutem na półmaratońskim dystansie. To uczestnicy programu „Biegaj na zdrowie”, którzy rok temu rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem. Zadaniem programu jest pokazanie, że bieganie to sport absolutnie dla każdego, a przy wystarczającej motywacji i samozaparciu można w nim odnosić sukcesy.

W ramach programu grupa amatorów, którzy z aktywnością fizyczną nie mieli wiele do czynienia zdecydowała się na założenie strojów sportowych i podjęcie wyzwania - pokonania 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Jak w każdym profesjonalnym eksperymencie, tak i tutaj uczestników prowadzi wykwalifikowany sztab trenerski, a ich zdrowie i kondycja podlegają systematycznej ocenie lekarskiej.

Pierwszym kamieniem milowym na drodze przygotowań był start zawodników w „Biegu na piątkę” podczas ubiegłorocznego PZU Maratonu Warszawskiego. W niedzielę zawodnicy miną drugi kamień, pokonując dystans półmaratonu. Po tym wydarzeniu przed nimi zostanie tylko decydujący sprawdzian.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy