Justyna Kowalczyk zdobyła dla Polski złoty medal na ZIO

Justyna Kowalczyk po fenomenalnym finiszu pokonała Marit Bjoergen zdobywając złoty medal w biegu na 30 km – pierwszy na ZIO od 38 lat. Fot Tor Atle Kleven from Trondheim, Norway http://pl.wikinews.org/wiki/Plik:Kowalczyk-Trondheim09.jpg

Justyna Kowalczyk po fenomenalnym finiszu pokonała Marit Bjoergen zdobywając złoty medal w biegu masowym na 30 km. To pierwszy złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich od 38 lat i drugi taki krążek w historii polskich startów na zimowych olimpiadach.

Brązowy medal zdobyła Finka Aino-Kaisa Saarinen. Bardzo dobrze pobiegła także Kornelia Marek, która zajęła 11. miejsce. Sylwia Jaśkowiec była 25., natomiast Paulina Maciuszek – 29.

Justyna Kowalczyk po fenomenalnym finiszu pokonała Marit Bjoergen zdobywając złoty medal w biegu na 30 km – pierwszy na ZIO od 38 lat. Fot Tor Atle Kleven from Trondheim, Norway http://www.kasina.pl/wp-content/uploads/2010/01/PlikKowalczyk-Trondheim09.jpgPolska „Królowa nart” była najlepsza w biegu narciarskim na 30 km techniką klasyczną. Polka wyprzedziła Bjoergen o 0,3 sekundy. Od reprezentantki Finlandii była lepsza o 1.05,0.

Justyna jest drugim w polskim sportowcem, który wywalczył złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Pierwszym był Wojciech Fortuna, który był najlepszy w rywalizacji skoków narciarskich w Sapporo w 1972 roku. Na kolejny medal z najcenniejszego kruszcu Polska czekała 38 lat.

Źródło:
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Kowalczyk mistrzynią olipmijską opublikowanego pierwotnie w serwisie s24.pl